NOVINKY

 

Všechna vína ročníku 2014 konečně v prodeji!

07 Lis 2015

Dubové sudy Doppelstuck - Vinařství NEPRAŠ & Co. Pavlov

Po jejich nalahvování na konci září konečně přišel čas našich dlouho očekávaných vín ročníku 2014. Odteď jsou tedy k dostání nejen u nás ve sklepě v Pavlově, ale také na našem e-shopu. Tam také najdete kompletní informace o vínech a jejich analytiky. Vína vám pošleme kamkoli po ČR kurýrem, osobní odběr je možný také v Brně.

Sudy Doppelstuck z dubového dřeva

Doslova klíčovým je, že všechna tato 4 nejnovější vína kvasila a následně zrála dlouhých 11 měsíců ve velkých dubových sudech Dopplestuck o objemu 2500 litrů, podobně jako naše pozdní sběry ročníku 2013. Tento fakt se významným způsobem projevil na charakteru a budoucím pozitivním vývoji vína.


Ryzlink vlašský 2014, kabinet

Pod Pálavou, Pavlov

Ryzlink vlašský z viniční trati Pod Pálavou v Pavlově zrál 11 měsíců ve velkém dubovém sudu Doppelstuck o objemu 2500 litrů, čímž získal širokou chuťovou strukturu a květnatý buket. Ve víně se projevuje také vliv zvláštního typu vápence v podloží vinice vysázené v roce 1986. Také tato viniční trať, stejně jako všechny naše ostatní, je obhospodařována v režimu organického zemědělství. Ryzlink vlašský 2014 kabinet je velmi vhodný pro gastronomii a doporučujeme jej ke sladkovodním rybám a mušlím.

Ocenění: Prague Wine Trophy, zlatá medaile

Ryzlink vlašský 2014 – více informací


Riesling 2014, kabinet

Pod Mušlovem, Mikulov

Riesling / Ryzlink rýnský z viniční trati Pod Mušlovem v Mikulově získal díky kvašení a zrání v Doppelstucku specifický, u moravských Rieslingů ne zcela obvyklý tón. Víno má velmi dobrý potenciál k archivaci, při které dojde k pozitivnímu rozvinutí vůně a těla. Tento Riesling doporučujeme ke smetanovým omáčkám a pečeni.

Riesling 2014, kabinet – více informací


Savrie 2014, pozdní sběr

cuvée Sauvignon blanc x Riesling

Pod Mušlovem, Mikulov

Riesling spolu s frivolním Sauvignonem vytvořily smyslné cuvée, jehož charakter umocňuje právě kontakt s dubovým sudem. Savrie 2014 je příběhem, který lahvováním teprve začal a bude se dále vyvíjet, protože teprve čas ukáže jeho kvality.

Savrie 2014, pozdní sběr – více informací


Pinot gris 2014, pozdní sběr

Nad Sklepy, Novosedly

Pinot gris z viniční trati Nad Sklepy (Novosedly) je mohutné extraktivní víno s typickým odrůdovým charakterem. Obdobně jako většina našich vín zrál 11 měsíců v Doppelstucku. Díky dobře vyváženému vztahu cukru a kyseliny lze doporučit ke skutečně širokému uplatnění v gastronomii. Víno má velmi dobrý potenciál k archivaci.

Pinot gris 2014, pozdní sběr – více informací


E-SHOP