NOVINKY

 

Vinařství NEPRAŠ & Co. partnerem křtu knihy „Pavel Vrba – Básník na pěti linkách“

21 Říj 2014

V pondělí 20. října proběhl v Praze na Novotného lávce křest knihy o textaři, básníkovi a libretistovi Pavlu Vrbovi. Jsme rádi, že mohlo být Vinařství NEPRAŠ & Co. součástí této příjemné akce a nabídnout jejím hostům naše vína ročníku 2013. Večer byl plný vzpomínek na tohoto výjimečného člověka, který mimo jiné vdechl život také celé řadě textů písní třeba i pro Karla Gotta, Olympic (Osmý den, Jasná zpráva), Marii Rottrovou nebo Martu Kubišovou.

Pavel Vrba – Básník na pěti linkách

Oldřich Veselý na křtu knihy o Pavlu Vrbovi, na kterém jsme byli partnerem.Zatímco trio autorek ve složení Marie Vrbová, Jana Černá a Věra Slouková Marková společně se všemi zpívajícími hosty pokřtili knihu s názvem Pavel Vrba – Básník na pěti linkách, naše trio vín Ryzlink vlašský, Pinot gris a Chardonnay 2013 přímo z rukou enologa Ondřeje Veselého těšilo hosty v rámci ochutnávky našeho vinařství. Velmi nás potěšil nejen kladný ohlas na kvalitu našich bílých vín, ale také zájem o naši domovskou Pálavu.

Není tajemstvím, že Pavel Vrba, který zemřel 7.9.2011, tvořil mimo jiné písňové texty také pro tatínka našeho enologa, Oldřicha Veselého (Synkopy 61, Blue Effect), který na akci rovněž zazpíval píseň Blues pro můj den. Její text pro něj Pavel Vrba napsal právě v roce 2011 a byl tedy jedním z jeho posledních písňových textů vůbec. Více informací o osobnosti Pavla Vrby a jeho životě i tvorbě najdete na www.pavelvrba.cz.

Vína Vinařství NEPRAŠ & Co. již brzy také ve Vinografu

Příště se s našimi víny v Praze ukážeme na začátku listopadu, kdy budou ve wine baru Vinograf probíhat Dny s Vinařstvím NEPRAŠ & Co. O tom ale více zase příště.