VINITORES PALAVIENSIS

 

Sdružení s celým názvem VINITORES PALAVIENSIS, spolek vinařů v Pavlově, je místním spolkem, u jehož zrodu stál v roce 2001 majitel Vinařství NEPRAŠ & Co. Radomír Nepraš. Tento vinařský spolek vznikl za účelem podpory a rozvoje vinařství, vinohradnictví, kultury vína a v neposlední řadě také vinařské turistiky. Klade si za cíl podporovat a rozvíjet jak vzdělávání, tak zvyšovat úroveň kvality a prezentace vín jednotlivých členů vinařského spolku VINITORES PALAVIENSIS.

Vinařský spolek podporuje kvalitu vín z Pavlova

Pavlovský vinařský spolek VINITORES PALAVIENSIS je výjimečný tím, že byl právě vůbec jedním z prvních organizovaných uskupení vinařů na Moravě, kteří se na spolupráci dohodli. Jednotliví členové VINITORES PALAVIENSIS produkují svá vína a prodávají je v lahvích s vlastní etiketou, společným posláním členů vinařského spolku je však pozvednutí úrovně pavlovských vín a rovněž rozšiřování informací a obecného povědomí o kvalitě těchto vín.

Vinařské akce pořádané VINITORES PALAVIENSIS

Vinařský spolek z Pavlova VINITORES PALAVIENSIS má na starosti mimo jiné také organizaci vinařských akci a podporu společenského dění a veřejného života zejména v Pavlově. Z pořádaných vinařských akcí jmenujme:

  • Tradiční velikonoční výstava vín v Pavlově

  • Léto otevřených sklepů

  • Den otevřených sklepů