Tým

 

Radomír Nepraš

Radomír Nepraš

radomir@vinarstvinepras.cz

Radomír Nepraš (1946), původním povoláním památkový architekt – restaurátor. Pracoval na rekonstrukci významných historických budov ve střední Evropě, zejména v Praze, Vídni, Mnichově a jinde.

Je autorem a zakladatelem projektu Národní vinařské centrum a národní soutěže vín a degustační expozice Salon vín České republiky. Je také autorem projektu Greenways a 48. rovnoběžky a působí ve výboru pro přípravu apelačního systému v České republice. Zakládal rovněž prestižní Alianci vinařů V8.

V roce 1999 založil a vedl vinařství REISTEN, které si vybudovalo přední postavení na trhu s vínem. V roce 2012 svůj podíl ve vinařství REISTEN prodal a v témže roce se svou rodinou v Pavlově založil Vinařství NEPRAŠ & Co.


Ondřej Veselý

Ondřej Veselý - enolog Vinařství NEPRAŠ & Co.

ondrej@vinarstvinepras.cz

Ondřej Veselý (1983), enolog, absolvent Zahradnické fakulty Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity. Mezi roky 2009 až 2010 studoval vinařství také na univerzitě v německém Geisenheimu. V současné době dokončuje doktorské studium na Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě s dizertační prací na téma „Aromatika bílých vín s důrazem na odrůdu Riesling, Sauvignon blanc a Tramín“.

Ondřej působil řadu let jako enolog vinařství REISTEN v Pavlově a v roce 2011 pracoval v Austrálii ve vinařství Josef Chromy na Tasmanii na přípravách daného ročníku. Nyní vede v Pavlově rodinné Vinařství NEPRAŠ & Co. a mimo jiné je členem Správní rady Národního vinařského centra nebo členem představenstva spolku ekologických vinařů EKOVÍN. Ondřej Veselý je nevlastním synem Radomíra Nepraše.


Ludmila Nepraš VeseláLudmila Nepraš Veselá

ludmila@vinarstvinepras.cz

Maminka enologa Ondřeje Veselého se rodinné firmě Vinařství NEPRAŠ & Co. stará o obchodní stránku věci – zajišťuje komunikaci s odběrateli vína z řad provozovatelů hotelů, restaurací a wine barů a samozřejmě všech dalších fanoušků kvalitního vína. Kromě toho ji velmi často můžete osobně potkat přímo ve sklepě v rámci plánovaných akcí nebo ve dnech, kdy máme otevřeno pro veřejnost.

Tereza Polášková

Tereza Veselá

tereza@vinarstvinepras.cz

Tereza má ve Vinařství NEPRAŠ & Co. na starosti oblast marketingu a propagace. Stará se o web, sociální sítě a také třeba náš vlastní e-shop s vínem. Pokud si tedy budete od nás objednávat víno online, s největší pravděpodobností bude vaši objednávku vyřizovat právě ona.

Leona Hřebačková

Leona Hřebačková

leona@vinarstvinepras.cz

Leona má ve vinařství na starosti účetnictví, fakturaci a finanční operace. Podobně jako ostatní členové týmu se v případě potřeby podílí na dalších činnostech, jako je zejména práce ve vinohradech.