NOVINKY

 

Seminář pro biovinaře Mikulov

20 Úno 2015

Včera a dnes se Ondra v Mikulově účastní dvoudenního semináře pro pokročilé biovinaře. Ve čtvrtek se mluvilo například o strategii ochrany ekologických vinic pro letošní rok, o renesanci práškové síry ve vinohradnictví nebo technikách biodynamického managementu živin ve vinicích. Jedním z bodů pak byly také zásady pro správný řez révy vinné v souvislosti s plánováním výnosu a dlouhodobé životnosti keřů.

Škůdci révy vinné – nové invazní druhy

Druhý den semináře o biovinohradnictví jsou pak na programu témata, jako aktuální trendy v obchodu s vínem, podmínky dotací pro ekologické vinohradnictví v následujících pěti letech a samozřejmě zákonné požadavky na výrobu biovín.

Povídat se bude také o novém druhu biologického insekticidu proti obaleči nebo možnostech ochrany před škůdci Drosophila suzukii či Scaphoideus titanus. V obou případech jde totiž o nové invazní druhy.

Seminář pro biovinaře připravil Svaz integrované a ekologické produkce hroznů a vína, jako přednášející vystoupili/vystoupí Štěpán Hluchý, Milan Hluchý, Martin Vrabec, Jan Gallas a Robert Brož.

Seminář pro biovinaře Mikulov 2015

Seminář pro biovinaře Mikulov 2015