NOVINKY

 

Robert Steidl o Vinařství NEPRAŠ & Co.

09 Pro 2014

První prosincovou neděli nás ve vinařství navštívil dvorní rada Robert Steidl, vedoucí vinařského institutu v Klosterneuburgu (Lehr- und Forschungszentrum Weinbau und Obstbau Klosterneuburg), se svojí manželkou Barbarou. S Robertem se známe dlouhá léta, od doby, kdy společně s majitelem a zakladatelem našeho vinařství Radomírem Neprašem budoval a zakládal Salon vín České republiky a Národní vinařské centrum. Byla to krásná druhá adventní neděle strávená rozhovory o víně, životě a dalších plánech.

Robert Steidl: Cesta Vinařství NEPRAŠ & Co. vede do přímého kopce, ale skončí na vrcholu

Ochutnali jsme společně ve sklepě naše mladá vína ročníku 2014 i tři bílá vína ročníku 2013 RESTART, která má Vinařství NEPRAŠ & Co. již v prodeji i ve vlastním e-shopu s vínem. Přiblížili jsme Robertovi naši změněnou filozofii jak vinifikace, tak i péče o vinice. Robert Steidl náš nový start okomentoval povzbudivými slovy:

„Cesta, kterou jste se vydali, vede do příkrého kopce a mnohdy budete muset stoupat po čtyřech. Ale končí na vrcholu, kde na vás budou všichni vidět…“ 

Robert Steidl ve Vinařstí NEPRAŠ & Co.

Sociologický průzkum: Nejprestižnějším povoláním v Rakousku je vinař

Podělit se s vámi musíme také o zajímavou informaci, kterou nám Robert sdělil. Před  několika dny byl totiž v Rakousku zveřejněn sociologický průzkum o společenské prestiži jednotlivých povolání. Ten měl pro většinu populace asi poměrně překvapivé výsledky. Na posledních místech skončili (kupodivu?) bankéři, finančníci a politici. A první místo obsadili vinaři… „My, vinaři, jsme svébytnou společenskou entitou, a podle toho bychom se také měli chovat,“ řekl tehdy Robert Steidl před lety, když jsme se seznámili. A nyní už je to, s trochou nadsázky, potvrzeno i vědecky.

Robert Steidl ve Vinařství NEPRAŠ & Co.

Robert Steidl ve Vinařství NEPRAŠ & Co.

Robert Steidl_5

Robert Steidl_6