NOVINKY

 

Květen 2015 ve Vinařství NEPRAŠ & Co.

08 Čer 2015

Práce máme víc než na kostele, takže se moc nestíháme věnovat sdělování novinek tady na našem webu, ale to, co se děje v našem vinařství, ventilujeme spíše na Facebooku Vinařství NEPRAŠ & Co.. Telegraficky byl ale květen u nás v Pavlově takovýto:

Na Prague Wine Trophy 2015 jsme získali 2 zlaté medaile pro naše vína – Chardonnay a Pinot gris 2013.

Prague Wine Trophy 2015 - NEPRAŠ & Co.

Všechna naše vína se začala podávat mimo jiné i ve vyhlášené brněnské restauraci Pavillon stojící na místě bývalé Zemanovy kavárny. Vína zde má na starosti sommelier František Macháček, šéfkuchařem je Jan Kaplan.

květen_vína se prodávají v pavillonu

Proběhlo slavnostní otevření podniku Pálavská galerie vín Venuše v Pavlově. My jsme ji otestovali už před tím a můžeme návštěvníkům Pavlova rozhodně vřele doporučit. Kromě výběru 60 vín z bezprostředního okolí Pálavy koncipovaných do několika degustačních okruhů nabízí vína „na skleničku“ a nejrůznější pochutiny. Malou zajímavostí je, že vzorek č. 1 je náš Ryzlink vlašský 2013 z trati Pod Pálavou v Pavlově.

Pálavská galerie vín Venuše

Další ze soutěží, Weinparade Poysdorf 2015, pak přinesla zlato pro naše Chardonnay a dvě stříbrné medaile pro Pinot gris i Ryzlink vlašský 2013. Zúčastnili jsme se proto i slavnostního předávání.

květen_weinparade

weip_2

Následující den, v neděli 23. května, požehnal Zbigniew Czendlik pavlovským vinařům, vinohradníkům a vinárníkům a my i naše vína jsme byli u toho.

05

Občas jsme taky trochu relaxovali a vyvezli naše vína někam na výlet. Třeba na chalupu na Valašsko.

chardonnay a chalupa

Chardonnay Stará hora Jevišovka vs. chalupa Janova Hora Vizovice.

Červen ve Vinařství NEPRAŠ & Co.

A co nového ve vinicích? Kromě obrovského pokroku třeba to, že odteď k mulčování vinohradů používáme nový mulčovač Calderoni a dost nás to s ním baví.

květen_calderoni_2

květen_calderoni

Jiný den, jiná činnost aneb ekologické zemědělství v praxi – aplikace bio postřiku ve vinohradu Pod Pálavou s Ryzlinkem vlašským. Postřik obsahuje například asi 4% pomerančového oleje.

květen_postřik pod pálavou