NOVINKY

 

Jarní vinařská stezka Pavlov 2015

19 Bře 2015

Vinařství NEPRAŠ & Co.V sobotu 21. března 2015, tedy o nadcházejícím víkendu, se v Pavlově uskuteční, nebojíme se říct již tradiční akce Jarní vinařská stezka pořádaná Hotelem Pavlov ve spolupráci s místními vinaři. A my jsme rádi, že letos poprvé může být Vinařství NEPRAŠ & Co. této akce součástí.

Co je to Jarní vinařská stezka

Jarní vinařská stezka je komornější formou velmi oblíbené degustační soutěže s názvem Vinařská stezka, které se na svazích Pálavy konalo, pokud správně počítáme, už 12 ročníků. Jarní Vinařská stezka je pak co do počtu účastníků akcí menší a právě díky omezenému počtu (80 osob) se tak společně všichni hosté mohou setkávat v prostorách Hotelu Pavlov a akci si společně s místními vinaři užít v rodinnějším duchu, a to včetně jí předcházející páteční večerní degustace nebo následujícího sobotního kulturního večera.

Jarní vinařská stezka Pavlov – pravidla

Jarní vinařská stezka_1

V úvodu sobotního programu Jarní vinařské stezky každý z účastníků dostane degustační sklenici a další drobnosti pro účely degustace. Nejprve budou mít hosté možnost přímo v hlavním sále Hotelu Pavlov ochutnat všechna soutěžní vína za přítomnosti zúčastněných vinařů, a to včetně našeho enologa Ondřeje Veselého. Konkrétně se bude jednat o celkem cca 18 vzorků, tedy o 3 vzorky od každého ze šesti zúčastněných vinařství. Vždy jedno ze tří přitom bude označeno za soutěžní a soutěžící jej budou poznávat v rámci samotného putování na jednotlivých stanovištích. Kromě vína bude připraveno také drobné občerstvení jako doplněk degustace, zkrátka nějaké to degustační sousto.

Šampion Jarní vinařské stezky

Během sobotního dopoledne bude také vyhodnocen a udělen titul „Šampion Jarní vinařské stezky“ – tedy nejlepší víno ze všech osmnácti vzorků

Vinařství NEPRAŠ & Co. součástí trasy Jarní vinařské stezky

Následně hosté vyrazí, vybaveni plánkem, do sklepních uliček Pavlova a dovolí-li počasí, také do bezprostředního okolí a snad i přímo na Dívčí Hrady. Trasa Jarní vinařské stezky by měla být dlouhá přibližně 5 kilometrů a v jejím rámci bude umístěno 8 stanovišť. Šest z nich bude přímo ve sklepech pavlovských vinařů a jedním z nich bude letos také naše Vinařství NEPRAŠ & Co. V České ulici.

Tričko I love Pavlov - Jarní vinařská stezkaNa každém stanovišti účastníci ochutnají vzorky vína a jejich úkolem bude do degustačního lístku zaznačit svůj správný tip na základě „poznatků“ získaných v rámci dopolední degustace.

Kromě toho je součástí Jarní vinařské stezky snaha něco se (samozřejmě zábavnou formou) naučit, takže se soutěžící dozví také třeba několik zajímavostí o CHKO Pálava.

V průběhu večera doplněného o kulturní program pak budou vyhlášeny výsledky Jarní vinařské stezky a ti nejlepší si jistě s sebou odvezou něco zajímavého. „Přítomna“ budou také všechna soutěžní vína z trasy a novopečený Šampion Jarní vinařské stezky. Nebude chybět raut, kapela, no jednoduše to, co k oblíbeným akcím na Hotelu Pavlov patří.

Nám nezbývá než se těšit a doufat, že se na Jarní vinařské stezce potkáme třeba právě s vámi. A když ne letos, tak v některém z příštích ročníků.

PS: Bližší informace o průběhu Jarní vinařské stezky i páteční degustaci ve sklepě Hotelu Pavlov vám ráda poskytne recepce Hotelu (www.hoteplavlov.cz)