Aktuálně z Vinařství NEPRAŠ & Co.

 

Září 2020

Pilně jsme pokračovali v lahvování vín ročníku 2019, abychom měli prázdné sudy na přicházející sklizeň.

V mezičase si Ondřej odskočil na brněnské výstaviště na třídenní hodnocení Concours Mondial De Bruxelles.

V pondělí 21. září jsme po pečlivých přípravách odstartovali vinobraní 2020. Ač prakticky o pár hodin později vláda rozhodla o uzavírání barů po 22. hodině a dalším omezení hromadných akcí, vinohrady se neptají a je potřeba se o víno dostatečně postarat. Doufáme tedy, že nás v tom nenecháte a pomůžete se nám taky postarat o jeho následný odbyt :-) Začali jsme jak jinak než krásným Sauvignonem blanc z naší kamenité a kopcovaté trati Steinriegel / U Božích muk. Zatím to de dobře, tak držte palce!

Srpen 2020

Dokončili jsme rekonstrukci degustační místnosti nad našimi sklepy. Díky zvětšení prostoru prakticky na dvojnásobek teď pro vás vybírání vín ke koupi bude zase o něco pohodlnější. I v srpnu nás v pak čekala spousta milých setkání u nás v Pavlově, který je teď i díky covid situaci ve světě doslova obsypán návštěvníky ze všech stran.

Protože čas běží a hrozny ve vinicích zrají, od 25. srpna jsme se pustili do lahvování bílých a rosé vín ročníku 2019.

Červenec 2020

Začátek července strávil Ondřej prakticky nonstop v traktoru, Lída s Radkem se vydali s dětmi chytat bronz k moři a Pavlov zaplavila další vlna vás, návštěvníků. Obec se proto mimo jiné rozhodla zavést systém rezidentního parkování do některých svých ulic včetně té naší. Ale nebojte, neznamená to, že byste si pro vína nemohli pohodlně přijet autem!

Na konci července jsme také měli tzv. službu v rámci tradiční akce místního vinařského spolku Léto otevřených sklepů v Pavlově.

Červen 2020

Na našem e-shopu konečně přibyly i tři očekávané Sauvignony blanc 2018, které na něm doteď chyběly: Sauvignon Blanc Steinriegel, Sauvignon Blanc U Božích Muk a Sauvignon Blanc Cask. Všechny tři jsou vyrobené z hroznů z téže viniční trati, avšak každý trochu jinak. Doporučujeme nakupovat společně.

V červnu se měla konat skvělá akce se spolkem Ekovín v brněnské Vile Löw-Beer, ta ovšem bohužel vzhledem ke koronavirové situaci neproběhla. Ekovín proto alespoň natočil medailonky jednotlivých vinařství, která měla mít v tomto krásném prostoru své prezentace. Video o Vinařství NEPRAŠ & Co. najdete na našem Facebooku.

Květen 2020

Květen byl samozřejmě plný práce ve vinicích. Občas jsme si ale museli udělat i malou radost, a proto si třeba Ondra s Terezou pořídili domácí vermikompostér a vermikompostovací mág Petr Marcinčák jim poskytl násadu kalifornských žížal ze svých zásob :) Inu, nejen vínem živ je vinař a vermikompostér slouží zároveň jako skvělý prvek environmentální výchovy pro děti! (máme ho ale v Brně, ve sklepě ho u nás nehledejte).

Po pěti a půl letech, ano, tak dlouho to fakt trvalo, konečně skončila uzavírka silnice mezi Dolními Věstonicemi a Pavlovem. Pokud byste si ale mysleli, že dostat se do Pavlova už bude hračka, není tomu úplně tak. Snad se jednou dočkáme bez objížděk a čekání.

Nejen svátek práce jsme oslavili prací a sázeli jsme sloupky. Kam? Do naší dříve nejstarší, nyní však nejmladší výsadby ve viniční trati Pod Pálavou (Spodenberg). Na té od loňska pěstujeme Chardonnay a Ryzlink vlašský, takže ještě není v plodnosti, panenská sklizeň by snad mohla být příští rok. Doteď jí chyběly sloupky, což se ovšem už změnilo, protože jsme její řádky vybavili akátovými fešáky jako v našich ostatních vinohradech.

Duben 2020

Na začátku dubna jsme vylisovali naše červené Gravettien Grande Cuvéé 2019, které doteď leželo na slupkách. Ještě mu ale dáme čas (hodně, hodně času a dobrý sud), aby se mohlo projevit v celé své kráse. Až bude, vše se dozvíte.

V dubnu to taky bylo přesně 7 let, co jsme vysadili naše vinice U Božích muk (Sauvignon Blanc), Stará Hora (Riesling) a Sahara (Merlot, Cabernet Sauvignon, Zweigeltrebe). Trošku to letí, no.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

————————

Prosinec 2014

V prosinci jsme si u nás na Mikuláše s přáteli užili třeba domácí zabíjačku. Naše vinařství také navštívil rakouský vinařský guru Robert Steidl.

 

Listopad 2014

V rámci firemního teambuildingu navštívil Vinařství NEPRAŠ & Co. nejen náš dlouholetý kamarád Aleš Najbrt, ale také celé Studio Najbrt. Proběhla taky tradiční Svatomartiská husa na Hotelu Pavlov jak společně s pavlovskými vinaři, tak s veřejností a na na konci listopadu jsme se zapojili do akce Den otevřených sklepů. Byl to fičák jako vždy.

Říjen 2014

Vyzvedli jsme si historicky první etikety na vína pod značkou Vinařství NEPRAŠ & Co. – vína ročníku 2013. V Praze v klubu Lávka pak proběhl křest Knihy Pavel Vrba – Básník na pěti linkách, jehož jsme byli partnerem a po celý večer zde měli hosté možnost užívat si naše vína.

Září 2014

Chystáme vinobraní 2014.

Srpen 2014

Lahvujeme první vína ročníku 2013, naše první tři vína pod novou značkou vůbec. Ta doteď zrála ve velkých dubových sudech (Chardonnay a Pinot Gris) a v nerezu (Ryzlink Vlašský).

20.8. – První den lahvování bílých vín ročníku 2013 – Ryzlink vlašský 2013, kabinet, Pod Pálavou, Pavlov

21.8. – Druhý den lahvování bílých vín ročníku 2013 – Pinot gris 2013, pozdní sběr, Nad Sklepy, Novosedly

22.8. – Třetí den lahvování bílých vín ročníku 2013 – Chardonnay 2013, pozdní sběr, Stará hora, Jevišovka

Na konci srpna jsme se postarali o všechny kolemjdoucí hosty v rámci služby při akci Léto otevřených sklepů v Pavlově.

Duben 2014

19.4. – V Pavlově probíhá jako každý rok Výstava vín. Vzhledem k tomu, že naše první vína teprve zrají v sudech a tancích, účastníme se pouze jako hosté. Ondřej se zúčastnil alespoň jako jeden z hodnotitelů.

 

Listopad 2013

Ondřej Veselý definitivně opouští Vinařství REISTEN, ve kterém  působil řadu let, a od následujícího dne se oficiálně stává enologem Vinařství NEPRAŠ & Co.